Aktuality MŠ Nižbor

Informace pro rodiče přijatých dětí

Nástupní den školního roku: pondělí 2. září 2024

Otvírací doba mateřské školy: 6:30-16:30

Nástup nejpozději v 8:00 hodin ráno! První školní den doporučujeme nově přijatým dětem a zejména nejmladším dětem z Berušek nástup kolem 8 hodiny.

Pozor, třída Berušek je v provozu 8:00 - 14:00. Mimo uvedené hodiny jsou děti z Berušek spojeny v jiné třídě se staršími dětmi.

Pro děti s povinným předškolním vzděláváním se stanovuje povinná přítomnost 8:00-12:00

Vyzvedávání dětí po obědě: po 12:00 Vyzvedávání dětí odpoledne: od 14:00 do 16:30

Informační třídní schůzka bude na začátku školního roku – v případě dobrého počasí na školní zahradě. Pozvánku najdete na nástěnce ve třídě vašeho dítěte.
Z bezpečnostních důvodů nikdy nezveřejňujeme konání akcí na webových stránkách školy.

Telefonní číslo do MŠ: 311 693 232

Stravování:

Stravování je splatné vždy k 15. následujícího měsíce a platí se inkasem z účtu. Rodiče na svém účtu povolí inkaso z účtu mateřské školy. Číslo tohoto účtu dostanou na začátku školního roku. (Číslo účtu se nemění, takže naši dosavadní strávníci mohou nechat vše beze změny.)

Stravování se odhlašuje nejpozději do 7:45 ráno na telefonním čísle MŠ. Neodhlášené obědy propadají. Školné a stravné za září budete platit až 15. října.

Školné (částečný příspěvek na neinvestiční náklady):

Měsíční příspěvek je stanoven na 600 Kč měsíčně. Splatnost je vždy k 15. následujícího měsíce.
Je strháván inkasem z účtu společně se stravným. Děti v posledním roce před nástupem školní docházky školné neplatí.

Kroužky budou vypsány v průběhu září, začínají obvykle od října. Zápisy na kroužky začínají na třídní schůzce, kde budou k dispozici zápisové archy.

Období zvykání:

Nově přijaté děti mají 2 týdny na aklimatizaci, tyto dva týdny tedy nedoporučujeme ve školce spát. Specifické záležitosti řešíme individuálně.

Nejmladší děti (cca 2–3 roky) zůstávají první den ve školce obvykle nejdéle 2 hodiny.

Pokud si Vaše dítě zpočátku i tak nebude moci zvyknout, je vhodné začít pomaleji. Můžete dítě přivést zpočátku třeba na hodinu a postupně dobu prodlužovat. Nikdy neodcházejte potají! Důležité je, aby dítě vědělo, že odcházíte, a že se brzy vrátíte - rozlučte se a svůj slib (například "přijdu pro tebe po svačince") dodržte. Vše, prosím, koordinujte s paní učitelkou! Chápe, jak je pro Vás i Vaše dítě adaptační období náročné a důležité a je tu pro vás.

Prosím, neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem. Přejeme si, aby všichni, děti i dospělí byli v naší mateřské škole spokojeni. Těšíme se na vás!

Co potřebuje dítě ve školce

1. Náhradní kompletní oblečení včetně spodního prádla, které zůstává ve skříňce ve školce - vše vždy podepsané

2. Bačkory s pevnou patou, které zůstávají ve školce - vždy vše podepsané
(Nikdy ne pantofle nebo Crocsy - co je bezpečné u vás doma, nemusí být bezpečné v kolektivu dvou desítek pobíhajících dětí!)

3. Gumovky čili holinky, které zůstávají ve školce - vždy vše podepsané

4. Pyžamo na odpolední odpočinek (třída Berušek a Stonožek), zůstává ve školce, rodiče jej pravidelně vyměňují a perou - vždy vše podepsané

5. Svrchní oblečení, ve kterém dítě přichází do školky, musí vždy odpovídat aktuálnímu počasí - vždy vše podepsané

6. Nepromokavou bundu či pláštěnku - vždy vše podepsané

7. Mějte v záloze batůžek na výlety, potřebujeme jednorázově několikrát za rok (vždy vás budeme informovat předem)

Neodkládejte podepsání nového oblečení či obuvi - často se stává, že děti mají stejné bundy či bačkory, a pak jsou z toho zbytečně mrzutosti!

Projekt EU - Evropské strukturální a investiční fondy

Naše škola se stala úspěšným žadatelem v rámci výzvy z OP JAKNaše škola se stala úspěšným žadatelem v rámci výzvy z OP JAK

Pracovní místo učitelky v mateřské školy

Hledáme kvalifikovanou učitelku mateřské školy. Životopisy posílejte na emailovou adresu školy.

Zapojení do MAP III.

Zapojení do MAP III.Zapojení do MAP III.

Schválený rozpočet 2022 a schválený střednědobý výhled 2022_2025

Schválený rozpočtový výhled 2022_2025Schválený rozpočtový výhled 2022_2025

Schválený rozpočet 2022Schválený rozpočet 2022

Projekt EU - Evropské strukturální a investiční fondy