Školní rok 2024/25

Začátky ve školce

Desatero pro rodiče nově přijímaných dětí

1  Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je.
2Zvykejte dítě na odloučení.
3Veďte dítě k samostatnosti.
4Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu  do školky...
5Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní.
6Dejte dítěti s sebou něco důvěrného.
7Plňte své sliby
8Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy.
9Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem.
10Promluvte si s učitelkou

PROVOZ MŠ:

Mateřská škola Sluníčko je otevřena ve všední dny od 6:30 do 16:30.

ŠKOLNÉ:

Příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ("školné") je ve výši 600 Kč za měsíc. Školné platí všechny děti s výjimkou dětí předškolních. Ředitelka školy může snížit nebo prominout úplatu za předškolní vzdělávání.

PLATEBNÍ PODMÍNKY:

Stravné je současně se školným placeno vždy k 15. dni následujícího měsíce inkasem z účtu. Například za září platíte až 15. října.

STRAVOVÁNÍ:

Od školního roku 2015/2016 došlo k jedné velké změně: pokrmy jsou připravovány novou technologií. Po generální rekonstrukci celé kuchyně mají paní kuchařky k dispozici konvektomat, který umožňuje zdravější přípravu jídel mimo jiné v páře.

Stravování dětí MŠ probíhá v rámci jejího celodenního programu.
Svačina: 9 h
Nápoj: 10 h
Oběd: 11:30 h (Berušky obědvají o něco dříve)
Svačina: 14 h

Ke každému jídlu jsou podávány nápoje, děti mají po celý den k dispozici pitnou vodu (v konvici k nácviku samostatnosti či na požádání s dopomocí). Děti jsou seznámeny s hygienickými pravidly podávání nápojů.

Jídla jsou připravována v souladu se zásadami správné výživy, je dodržováno složení spotřebního koše pro jednotlivé věkové kategorie. Provoz kuchyně, výdejny i naplňování spotřebního koše podléhá pravidelným hygienickým kontrolám.

Vycházíme vstříc dětem se zvláštními stravovacími potřebami (například alergie). V naší mateřské škole mohou být podávána jídla donesená z domova (po projednání s vedoucí stravování a ředitelkou školy).

OMLUVENÍ Z DOCHÁZKY:

Děti je třeba omluvit nejpozději do 8:00 téhož dne na telefonním čísle MŠ, odhlášení stravování je však nejpozději do 7:45.

Informace pro rodiče přijatých dětí

Nástupní den školního roku: pondělí 2. září 2024

Otvírací doba mateřské školy: 6:30-16:30

Nástup nejpozději v 8:00 hodin ráno! První školní den doporučujeme nově přijatým dětem a zejména nejmladším dětem z Berušek nástup kolem 8 hodiny.

Pozor, třída Berušek je v provozu 8:00 - 14:00. Mimo uvedené hodiny jsou děti z Berušek spojeny v jiné třídě se staršími dětmi.

Pro děti s povinným předškolním vzděláváním se stanovuje povinná přítomnost 8:00-12:00

Vyzvedávání dětí po obědě: po 12:00 Vyzvedávání dětí odpoledne: od 14:00 do 16:30

Informační třídní schůzka bude na začátku školního roku – v případě dobrého počasí na školní zahradě. Pozvánku najdete na nástěnce ve třídě vašeho dítěte.
Z bezpečnostních důvodů nikdy nezveřejňujeme konání akcí na webových stránkách školy.

Telefonní číslo do MŠ: 311 693 232

Stravování:

Stravování je splatné vždy k 15. následujícího měsíce a platí se inkasem z účtu. Rodiče na svém účtu povolí inkaso z účtu mateřské školy. Číslo tohoto účtu dostanou na začátku školního roku. (Číslo účtu se nemění, takže naši dosavadní strávníci mohou nechat vše beze změny.)

Stravování se odhlašuje nejpozději do 7:45 ráno na telefonním čísle MŠ. Neodhlášené obědy propadají. Školné a stravné za září budete platit až 15. října.

Školné (částečný příspěvek na neinvestiční náklady):

Měsíční příspěvek je stanoven na 600 Kč měsíčně. Splatnost je vždy k 15. následujícího měsíce.
Je strháván inkasem z účtu společně se stravným. Děti v posledním roce před nástupem školní docházky školné neplatí.

Kroužky budou vypsány v průběhu září, začínají obvykle od října. Zápisy na kroužky začínají na třídní schůzce, kde budou k dispozici zápisové archy.

Období zvykání:

Nově přijaté děti mají 2 týdny na aklimatizaci, tyto dva týdny tedy nedoporučujeme ve školce spát. Specifické záležitosti řešíme individuálně.

Nejmladší děti (cca 2–3 roky) zůstávají první den ve školce obvykle nejdéle 2 hodiny.

Pokud si Vaše dítě zpočátku i tak nebude moci zvyknout, je vhodné začít pomaleji. Můžete dítě přivést zpočátku třeba na hodinu a postupně dobu prodlužovat. Nikdy neodcházejte potají! Důležité je, aby dítě vědělo, že odcházíte, a že se brzy vrátíte - rozlučte se a svůj slib (například "přijdu pro tebe po svačince") dodržte. Vše, prosím, koordinujte s paní učitelkou! Chápe, jak je pro Vás i Vaše dítě adaptační období náročné a důležité a je tu pro vás.

Prosím, neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem. Přejeme si, aby všichni, děti i dospělí byli v naší mateřské škole spokojeni. Těšíme se na vás!
Co potřebuje dítě ve školce

1. Náhradní kompletní oblečení včetně spodního prádla, které zůstává ve skříňce ve školce - vše vždy podepsané

2. Bačkory s pevnou patou, které zůstávají ve školce - vždy vše podepsané
(Nikdy ne pantofle nebo Crocsy - co je bezpečné u vás doma, nemusí být bezpečné v kolektivu dvou desítek pobíhajících dětí!)

3. Gumovky čili holinky, které zůstávají ve školce - vždy vše podepsané

4. Pyžamo na odpolední odpočinek (třída Berušek a Stonožek), zůstává ve školce, rodiče jej pravidelně vyměňují a perou - vždy vše podepsané

5. Svrchní oblečení, ve kterém dítě přichází do školky, musí vždy odpovídat aktuálnímu počasí - vždy vše podepsané

6. Nepromokavou bundu či pláštěnku - vždy vše podepsané

7. Mějte v záloze batůžek na výlety, potřebujeme jednorázově několikrát za rok (vždy vás budeme informovat předem)

Neodkládejte podepsání nového oblečení či obuvi - často se stává, že děti mají stejné bundy či bačkory, a pak jsou z toho zbytečně mrzutosti!